TruCam – лазерний вимірювач для фіксації швидкості транспортного засобу, яким керує відповідний фахівець.

Помилки цих фахівців, якими є інспектори патрульної поліції, часом унеможливлюють притягнення водіїв до адміністративної відповідальності.

13.05.2020 р. постановою Третього апеляційного адміністративного суду у справі № 333/6767/19 було скасовано рішення суду першої інстанції. Це справа про перевищення швидкості, зафіксоване на лазерний вимірювач швидкості TruCam LTI 20/20.

Суд першої інстанції у цій справі припустився двох помилок.

Перша – він не став розбиратися, на який саме пристрій здійснювалася фіксація. Адже в постанові інспектора патрульної поліції замість лазерного вимірювача швидкості TruCam LTI 20/20 вказана українська транслітерація скороченої його назви.

Друга помилка – відповідачем у даній категорії справ тепер цілковито може виступати сам Департамент патрульної поліції. Оскільки тільки він має статус ОРГАНУ, у той час як решта його структурних утворень в областях є ПІДРОЗДІЛАМИ.

Нагадаємо, раніше до правової позиції Верховного Суду у Постанові від 26.12.2019 р. у справі № 724/716/16-а, відповідачами за позовами про оскарження постанов за порушення ПДД виступали, як правило, інспектори поліції.

Про інший кейс з нашої практики, який стосується застосування TruCam, можна прочитати тут.