Вибори Бердянськ 2020, драматичні місцеві вибори з точки зору витрачених коштів і отриманого результату опонентів.

Вчора в місті Бердянськ Запорізької області нарешті встановили підсумки голосування та результати виборів до Бердянської міської ради.

В останні години відведеного для цього законом строку та в останній ОТГ в Запорізькій області, яка лишалася «непорахованою».

Хоча, відверто кажучи, ми були запаслися попкорном та приготувалися до більш тривалого театру абсурду, адже цьому передували досить драматичні події.

Київський десант

Справа в тому, що політичні опоненти через низький рівень юридичної підготовки команди, посередній рівень політичної культури та, можливо, хворобливі амбіції, спочатку вибули з виборчих перегонів через недотримання так званої «гендерної квоти» (судова справа № 280/6929/20), а згодом вирішили зірвати вибори остаточно.

Для цього зі столиці навіть був «виписаний» адвокатський десант.

Цей десант було запрограмовано на жорсткі та безкомпромісні дії.

Підстава – начебто тотальні фальсифікації з нашого боку.

І, слід віддати належне, десант натхненно взявся за справу.

У Висоцького з цього приводу є вираз у пісні: «Я на десять тыщ рванул как на пятьсот – и спекся».

Не знаєш, що робити, – перераховуй голоси!

Під надуманими приводами Бердянська міська територіальна виборча комісія, яка контролюється політичними опонентами та голову якої напередодні було змінено на одного з «десантників», одразу після голосування почала приймати рішення про повторний підрахунок голосів на всіх дільницях.

Один з цих надуманих приводів навіть призвів до підозри у вчиненні кримінального правопорушення особі, яка його створила.

Ми відійшли в сторону і стали спостерігати.

Тривале супроводження виборчих кампаній і робота останні п’ять років у Бердянську чітко говорили нам, що тут такий підхід недієвий, тим більше з боку «гастролерів».

Після кількох днів прийому протоколів з дільниць, нарешті розпочався повторний підрахунок голосів на першій з дільниць.

На відміну від досвідчених виборчих технократів, подекуди пенсійного віку, які в ніч на 26 жовтня спромоглися підбити підсумки голосування на дільницях та оформити протоколи, територіальна виборча комісія рахувала першу свою дільницю три доби.

Річ у тім, що під об’єктивами численних відеокамер «гастролери» спочатку навіть розгубилися, з чого почати, в яку руку взяти канцелярський ніж, щоб розрізати пакунки з виборчими документами.

Ми спостерігали.

Начебто через непідконтрольність голові комісії було звільнено раніше прийнятого на роботу адміністратора, який відповідав за введення даних з протоколів дільничних комісій до програми.

Ми спостерігали.

Обласна та районна територіальні виборчі комісії почали натякати, що 03 листопада вилучать свої бюлетені у міської комісії, оскільки їм ніякого діла немає до того, що відбувається в Бердянську.

Ми спостерігали.

Повторний підрахунок голосів на першій з дільниць, який тривав три доби не виявив жодних фальсифікацій, не додав нічого опонентам, натомість додав нам кілька голосів, які втім ні на що не вплинули.

Центральна виборча комісія стала натякати на кримінальну відповідальність.

Ми спостерігали.

Не в змозі самостійно опанувати введення даних до програми, «гастролери» повернули раніше звільненого адміністратора. Того, який начебто непідконтрольний голові.

І тут ми зрозуміли, що таким чином десант банально просить про допомогу.

Повторний підрахунок скасовано судами

Звісно, ми її надали.

Подали два позови про визнання протиправними та скасування постанов територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів (справи №№ 280/7818/20, 280/7819/20).

Суди скасували всі призначені повторні підрахунки.

Всі видохнули.

В підсумку у нас дві третини ради, проте 22 листопада відбудеться другий тур з виборів міського голови.

Однак, хто обізнаний з місцевим самоврядуванням, знає, що за такого політичного розкладу у раді міський голова перетворюється на Британську Королеву.

Вибори Бердянськ 2020 – це наша робота. Про наш виборчо-політичний напрямок можна прочитати тут.