Останнім часом дуже часто можна прочитати повідомлення, що «поліція заблокувала» чи «поліція припинила» ту чи іншу діяльність, яка їй здалася незаконною.

Вчора, наприклад, у Львові поліцейські припинили концерт, який відбувався з порушенням карантину.

Цей заголовок новини на сайті Національної поліції Львівської області вже сам по собі містить ознаки перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, відповідальність за яке передбачена статтею 365 Кримінального кодексу України.

Сьогодні дещо схоже відбувається на ринках Львова, що додатково слід кваліфікувати за статтею 206 Кримінального кодексу України як протидія законній господарській діяльності не тільки з боку посадових осіб поліції, але й Уряду.

Змініть закон – і блокуйте підприємницьку діяльність, припиняйте концерти, розпускайте Конституційний Суд України…

Розуміємо, що в театрі абсурду з правової точки зору, який триває з літа 2019 року немає до кого апелювати про існування закону.

Але ж поки закон говорить, що «обраний поліцейський захід є законним, якщо він визначений законом. Поліцейському заборонено застосовувати будь-які інші заходи, ніж визначені законами України» (ч. 3 ст. 29 Закону України «Про Національну поліцію»).

Хто покаже закон, який дозволяє поліції припинити співака співати, слухача – слухати, продавця – продавати, покупця – купувати, президента – відвідувати кафе?

Хтось вважає, що в цьому є ознаки правопорушення – кодекси вам на допомогу.

Складайте протоколи, розпочинайте кримінальні провадження і доводьте винуватість у суді.

Але ж з останнім у вас великі проблеми, бо суди і адвокати не такі…