Послуги адвоката у земельних питаннях є одними з найбільш запитуваними з боку Клієнтів.

Юридичні кейси у сфері земельних відносин в «чистому вигляді» зводяться в основному до судових спорів з органами місцевого самоврядування щодо:

  • надання дозволів на розроблення проектів землеустрою, технічної документації, її затвердження,
  • поновлення договорів оренди, внесення до них змін,
  • звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок, приведення їх у первісний стан тощо.

Також непоодинокими є судові спори між приватними суб’єктами з приводу права власності на землю, межові спори, щодо встановлення сервітуту.

Окремою категорією є питання, що виникають під час спадкування, в т. ч. через помилки в документах.

У сфері архітектурно-будівельної діяльності найчастіше правової допомоги потребує отримання містобудівних умов, введення в експлуатацію, проходження процедур контролю тощо.

Однак ми хотіли би акцентувати увагу на комплексному супроводі земельних питань від стадії звернення до органу місцевого саморядування з метою приватизації, до оформлення речових прав на землю. Для тих, хто ніколи не мав справу з приватизацією землі, корисною може стати ця стаття.

Послуги адвоката у земельних питаннях можуть поєднуватися з послугами інших фахівців у суміжних сферах. Ми, наприклад, працюємо в тісному партнерстві з висококваліфікованими фахівцями – сертифікованими землевпорядниками, які виконують суто технічну сторону земельних питань.